ГоловнаРеабілітаційна команда (ФРМ) для відновлення після неврологічних захворювань

Реабілітаційна команда (ФРМ) для відновлення після неврологічних захворювань

  Запис на консультацію

  Залиште нам свої контактні данні та ми обов'язково з вами зв'яжемось!

  © 2019–2021 ООО «Експерт Хелс». Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
  Реабілітація неврологічних хворих полягає у розробці і здійсненні спеціальних заходів, спрямованих на відновлення фізичних, когнітивних, психосоціальних функцій пацієнта, які були втрачені внаслідок перенесених захворювань нервової системи або травм. Повернути втрачені здібності самостійно вкрай важко, без планування, без сприяння команди фахівців і близьких. Такий підхід є найбільш результативним. Він потрібен, як пацієнтам, що перенесли інсульт або травму голови, так і при тунельних мононевропатіях, хворобі Паркінсона, розсіяному склерозі та інших неврологічних захворюваннях. Успішність процесу реабілітації при неврологічних захворюваннях безпосередньо залежить від поставленої мети, суворого дотримання плану реабілітаційних заходів і часу їх початку. Існуюча думка, що до відновлення втрачених функцій треба приступати через деякий час, коли хворий передихне від стаціонару – у корені помилкове. Насправді, чим раніше пацієнт починає курс відновлювальних заходів, тим більше шансів повернути втрачені функції і вище % успішності результату в цілому.

  Реабілітаційна команда ФРМ – склад та дії.

  Реабілітація повинна здійснюватися мультидисциплінарною командою, що складається з фахівців медичного та немедичного профілю. Згідно з рекомендаціями МОЗ України на чолі реабілітаційної команди повинен стояти лікар фізичної і реабілітаційної медицини (ФРМ). Він визначає цілі та стратегію процесу.

  До реабілітаційної команди ФРМ повинні входити:

  • лікарі: ФРМ, невролог, нейропсихолог;
  • фахівці: фізичної терапії, егротерапіі, кінезотерапії, з відновлення мови;
  • середній медичний персонал;
  • а також протезисти, соц. працівники та інші за потребою.
  З іншого боку, невід’ємною частиною реабілітаційної команди є пацієнт, а також його родина. Без бажання пацієнта і сприяння його близьких відновлення, швидше за все, буде повільним або малодійовим. Важливо розуміння, що реабілітація після неврологічних захворювань – це не просто набір ЛФК вправ або курс ін’єкцій. Це наука про якість життя, про відродження втрачених здібностей! Це бажання відчути себе самостійним, і стати незалежним від допомоги інших. Робота реабілітаційної команди починається з вибору цілей, визначення черговості їх досягнення, тобто планування. Наприклад, після інсульту можуть бути поставлені такі цілі:
  1. Адаптація до самостійної життєдіяльності (егротерапія);
  2. Повернення рухових функцій рук або ніг (кинезотерапия);
  3. Відновлення мовних здібностей;
  4. Поновлення працездатності (фізіотерапія).
  Кожен випадок вимагає строго індивідуального підходу та підбору цілей. Відповідно до поставлених цілей вибираються методики реабілітації, способи оцінки проміжних результатів (шкали, тести). За перебігом процесу проводяться медичні та реабілітаційні обстеження для відслідкування динаміки відтворення функцій або коригування програми. Реабілітація – це наполеглива праця хворого, його родичів і команди фахівців, завдяки якій пацієнт знову відчує себе самостійним і зможе повернутися до звичайного життя.