ГоловнаЛікувальний медичний масаж. Користь масажу при неврологічних захворюваннях

Лікувальний медичний масаж. Користь масажу при неврологічних захворюваннях

  Запис на консультацію

  Залиште нам свої контактні данні та ми обов'язково з вами зв'яжемось!

  © 2019–2021 ООО «Експерт Хелс». Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.

  Лікувальний медичний масаж – розділ мануальної терапії, що ґрунтується на механічному впливі на поверхню тіла пацієнта.
  Масаж проводиться з доісторичних часів і постійно вдосконалюється технологія масажу, стаючи дедалі ефективнішою. Сьогодні лікувальний масаж найбільш популярний для лікування багатьох неврологічних захворювань та проблем опорно-рухової системи людини. Лікувальний масаж корисний і здоровій людині, оскільки допомагає підтримувати нормальну діяльність всього організму. Масаж прискорює обмінні процеси, що допомагає зняти фізичну втому, головний біль, стрес, покращити сон, підвищити працездатність, нормалізувати статеву функцію, покращити стан опорно-рухового апарату.

  Класифікація масажу

  Провести розподіл різних видів масажу непросто. На сьогоднішній день методики, що застосовуються для проведення цієї цілющої процедури, мають багато спільного і нерідко використовуються для досягнення кількох цілей.
  Трапляється, і навпаки. Декілька різних методик фахівці можуть застосовувати для того самого результату. Спочатку різні типи масажу поділялися на дві категорії. За такою класифікацією виділяли загальну та локальну процедури. Перша їх мала на увазі проведення масажу всього тіла, а друга – лише певної його частини чи зони. В даний час класифікують подібні маніпуляції та за методом здійснення.

  Групують такі процедури і залежно від завдань, що виконуються. В цьому випадку масаж буває:
  Класичним. Основне його призначення – підвищення загального тонусу м’язових тканин.
  Лікувальним. Подібний вид масажу застосовується для позбавлення певних недуг, а також дозволяє відновити організм у період реабілітації після перенесеної хвороби.

  Характеристика лікувального масажу
  Лікувальний масаж є ефективним лікувальним та реабілітаційним методом, що застосовується з метою нормалізації функцій організму при різних захворюваннях та ушкодженнях. Популярність лікувального масажу постійно зростає, він став об’єктом пильної уваги і наукового вивчення. Його використовують у хірургії, травматології, терапії, гінекології, невропатології, кардіології, ендокринології, спортивної медицини та реабілітації.

  Методи лікувального масажу
  Найпоширенішим методом є класичний масаж — основний метод у лікувальному масажі, оскільки має різноманітні прийоми, дозволяє широко варіювати дозування, візуально і відчутно контролювати точність виконання прийомів і оцінювати їх результати тощо. Ручний масаж має перевагу перед апаратним, ножним і комбінованим, так як він може бути використаний не тільки в палаті, масажному кабінеті, а й удома, у лазні, ванній т.д., а також у вигляді самомасажу.

  Стандартні свідчення
  Процедура націлена на підвищення м’язового тонусу в зонах впливу, посилення циркуляції рідин (крові та лімфи), прискорення обмінних процесів та регенерації тканин. Основними показаннями для направлення до масажу є:
  – м’язові болі та спазми різної природи, перш за все в області спини та шиї;
  – порушення постави, захворювання хребта та хребетних суглобів;
  – застійні явища в кровоносних та лімфатичних судинах, насамперед у кінцівках, набряки;
  – надлишкова маса тіла;
  – відновлення після травм та хірургічних втручань.
  У разі необхідна консультація лікаря-ортопеда чи хірурга, виконував операцію.

  Допомога масажиста життєво потрібна маломобільним пацієнтам. М’язова атрофія, застій рідини та ризик пролежнів – головні загрози для лежачих хворих.
  Як зазначено вище, масаж як профілактичний захід, призначається і практично здоровим людям. Він нормалізує тонус та харчування шкірних покривів, допомагає зняти втому та стрес, відновлює імунітет.
  Ми прагнемо бути кращими в цьому напрямку, і наші фахівці постійно розвиваються та поповнюють свої навички у досягненні найкращих результатів застосування масажу.