ГоловнаФахівець з фізичної терапії — особливості його роботи

Фахівець з фізичної терапії – особливості його роботи

  Запис на консультацію

  Залиште нам свої контактні данні та ми обов'язково з вами зв'яжемось!

  © 2019–2021 ООО «Експерт Хелс». Використання матеріалів сайту можливе тільки з посиланням на джерело.
  Фахівець з фізичної терапії – ще одна ланка у бригаді ФРМ (фізичної і реабілітаційної медицини). Фізичний терапевт – це спеціальність, яка охоплює всі фізичні методи лікування. Мета роботи фізичних терапевтів: у максимально можливому ступеню відновити і підтримати здатність пацієнта до руху і незалежності від допомоги оточуючих. До області діяльності фізіотерапевта входить розвивати функціональні рухи, не допустити або знизити розвиток ускладнень, наприклад, контрактур, деформацій, пролежнів, допомогти клієнту справлятися з болем і підтримувати функції дихальної та серцево-судинної систем.

  Які обов’язки виконує фахівець з фізичної терапії

  Фізичний терапевт у кожному конкретному випадку підходить до лікування індивідуально. До сфери його діяльності входять тільки конкретні приписані лікарем ФРМ завдання. Наприклад, порушена робота плечового суглоба у результаті травми. Фізіотерапевт оцінює ступінь пошкодження, аналізує можливості організму для відновлення і розробляє персональну програму вправ. Тільки конкретні цифри і терміни, так, щоб результат можна було виміряти і досягти. Робота фізичного терапевта починається з оцінки стану всіх структур і функцій клієнта, які можуть впливати на його рухи,мобільність та інші функціональні можливості. Потім фахівець, спільно з клієнтом і/або його близькими, ставить чіткі і зрозумілі для клієнта і членів його сім’ї цілі втручання.

  Процедури, які призначає фізичний терапевт

  • спеціально підібрані фізичні вправи: тренування сили, рівноваги, компонентів рухів і т.д. з урахуванням порушень пацієнта і ряду інших чинників;
  • прийоми, що допомагають пацієнту виконати той чи інший рух;
  • вибір і формування правильних поз (положень тіла), що полегшують стан людини та/або перешкоджають виникненню ускладнень;
  • техніки і прийоми правильного переміщення пацієнтів;
  • підбір та адаптація технічних допоміжних засобів реабілітації;
  • навчання підопічних і тих, хто їм допомагає (якщо їм доводиться переміщати пацієнта) правильній руховій поведінці.
  Фізичні терапевти працюють з пацієнтами різного віку і в усіх областях медицини – в неврології, травматології, ортопедії, кардіології, паліативній медицині, з самим різним перебігом захворювань і прогнозом. Фізичний терапевт, нарівні з іншими учасниками команди ФРМ, є повноцінною і важливою ланкою у комплексній програмі успішної реабілітації. Саме у складі команди ФРМ фізіотерапевт може у повному обсязі застосовувати свої процедури і методики, об’єднати свою роботу з іншими фахівцями: лікарем ФРМ, кінезітерапевтом, ерготерапевтом, логопедом, нейропсихологом, масажистом, які доповнюють один одного і прискорюють процес відновлення пацієнта. Одеський центр нейротехнологій «Експерт Хелс» має у своєму розпорядженні укомплектовану бригаду ФРМ фахівців з досвідом роботи більше 20 років. Лікарі і персонал мають досвід і все необхідне для лікування неврологічних захворювань і реабілітації пацієнтів, які перенесли інсульт. «Експерт Хелс» проводить діагностичні та реабілітаційні процедури в умовах денного стаціонару та на дому для пацієнтів з обмеженими можливостями у переміщенні.