Новини медичного центру Експерт Хелс

Виїзна електрокардіограма-ЕКГ

Електрокардіограма-ЕКГ

Захворювання серцево-судинної системи зустрічаються у будь-якому віці, тому важливо не тільки вибрати відповідну методику лікування, але й правильно визначити причину та характер проблем із серцем та судинами. Діагностика є головним інструментом для виявлення патологій на ранніх стадіях розвитку захворювань для покращення здоров'я та запобігання критичних ситуацій, коли рахунок йде на хвилини.

Електрокардіограма серця - це один із найпопулярніших методів обстеження в кардіології. В основі процедури лежить принцип фіксації електричної активності серця для подальшого аналізу результатів. Лікарі медичного центру «Експерт Хелс» мають необхідну кваліфікацію та достатній досвід для правильної інтерпретацій результатів ЕКГ.

Показання до проведення електрокардіограми серця

ЕКГ, як неінвазивний метод обстеження, є абсолютно безпечним для пацієнта, тому може неодноразово проводитися в будь-якому віці. Запис кардіограми показаний усім групам пацієнтів як основний плановий та позаплановий спосіб обстеження. Як прямі медичні показання до ЕКГ виступають:

 • періодичні болі, що виникають у грудях, спині та шиї;
 • серйозна задишка як після інтенсивних фізичних навантажень, і у стані спокою;
 • підвищений артеріальний тиск;
 • постійна слабкість до втрати свідомості;
 • набряклість нижніх кінцівок, а також набряклість особи.
Електрокардіограма призначається й у профілактичних цілях. Як правило, процедуру необхідно проходити щонайменше раз на рік людям старше 40 років, а також людям з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату. Кардіограма, показання якої відрізняються від нормальних, може вказувати на різні захворювання та патології, включаючи:

 • аритмію;
 • гіпертрофію передсердь;
 • перикардит;
 • міокардит;
 • тромбоемболію;
 • тахікардію.
За допомогою ЕКГ можна визначити частоту серцебиття та регулярність серцевих скорочень, зміни характеристик параметрів ЕКГ для виявлення пошкоджень міокарда при ішемічній хворобі серця або інфаркті, виявлення різного виду аритмій
для оцінки загального стану серця.

Електрокардіографія : особливості підготовки та проведення

На відміну від багатьох методів діагностики, що використовуються в кардіології, ЕКГ не потребує попередньої підготовки. Пацієнт може прийти на обстеження у будь-який час, попередньо утримавшись від занять спортом, вживання алкоголю, кави чи енергетиків, куріння чи сильних хвилювань.

Процедура зняття кардіограми проводиться швидко і безболісно. Для цього на необхідних ділянках тіла фіксуються датчики, а сам пацієнт приймає потрібне положення за вказівкою спеціаліста. Далі включається прилад для запису діаграми – після цього пацієнт може одягнутися та отримати попереднє розшифрування результатів.

Різновиди ЕКГ

 • Класичний метод. Кардіограма знімається у стані спокою за допомогою електродів – вони кріпляться на тіло пацієнта, який лежить на кушетці. У деяких випадках проводиться із затриманням дихання або з додатковими відведеннями.
 • Навантажувальні проби. Найчастіше застосовується виявлення симптомів ішемічної хвороби серця. Для зняття кардіограми пацієнт знаходиться на біговій доріжці або велотренажері, при цьому фізичні навантаження збільшуються в міру обстеження. Така діагностика називається Тредміл-тест.
 • Електрокардіограма серця за Холтером. Передбачає безперервну фіксацію показань серцевого ритму, як правило, протягом 24 годин. Для цього використовується мобільний пристрій, а сам метод дозволяє отримати вичерпні дані для виявлення причин різних патологічних станів, раннього діагностування аритмії та оцінки ефективності лікування.
 • Прекардіальне картування. Електроди фіксуються на грудях пацієнта як матриці розміром 6 на 6. Даний метод добре зарекомендував себе виявлення пошкоджень міокарда при гострому інфаркті.
Розшифровка результатів ЕКГ в Одесі

Результати дослідження електрокардіограми розшифровує лікар функціональної діагностики, а також профільні лікарі, до яких спрямовано пацієнта. Фахівець, який має вищу медичну освіту, може розпізнати ознаки тяжких станів, а також різні види патологій серцево-судинної системи на ранній стадії. Це допомагає правильно поставити діагноз, при необхідності направити на дообстеження, визначити стратегію лікування вдома чи стаціонарі.

У жодному разі не варто відкладати відвідування кардіолога у разі виникнення перших ознак проблем із серцем. Фахівці мединського центру «Експерт Хелс» допоможуть швидко розібратися у тому, що саме відбувається із вашим серцем.