Лікувальний масаж – це найефективніший спосіб механічного та рефлекторного впливу на тканини та органи людини задіяні рецептори, розташовані на поверхні тіла людини. При правильному виконанні процедури можна досягти хороших результатів у лікуванні низки захворювань, а також їх профілактиці.
Загальний масаж
Такий лікувальний масаж є одним із найстаріших способів терапії, який вже довгі роки показує чудові результати. З його допомогою можна нормалізувати діяльність всіх елементів організму. У класичній техніці використовується методика впливу практично на всі органи та тканини за рахунок розтирання, розминання, вібрації та погладжування поверхонь. Послідовність дій терапевта може відрізнятися залежно від показань та бажаного результату. В окремих випадках призначається лише масаж спини.
Показаннями до загального масажу є:
- ниючі болі в спині;
- малорухливий спосіб життя та сидяча робота;
- м'язові спазми та напруга;
- бажання підтримувати м'язи у тонусі;
- проблеми з поставою;
- постійні стреси, хронічна втома (особливо важливий розслаблюючий масаж);
- остеохондроз.
Лікувальний масаж спини
Ця зона для масажу найбільш потрібна, тому що малорухливий спосіб життя сучасних людей особливо сильно позначається на стані хребта і м'язів. Впливають на стан спини та надмірні фізичні навантаження чи захворювання. Масаж спини допоможе зняти надмірну напругу, розслабити м'язи, а також відновити сили всього організму.
Залежно від поставлених завдань курс може включати різні види впливу, зокрема:
- розслаблюючий масаж;
- зміцнення та моделювання тіла;
- оздоровчий масаж;
Також масаж необхідний після травми, тому що відновлює рухову активність. А після сильних фізичних навантажень він знімає напругу, що запобігає появі нових травм. При деяких захворюваннях хребта (грижах, сколіозі тощо) масаж спини допомагає позбутися хворобливих відчуттів і запобігти погіршенню ситуації.
Масаж ще якихось зон може використовуватися?
Популярним є масаж шийно-комірцевої зони. Вона найбільш схильна до пошкодження при сидячому способі життя і роботи за комп'ютером. Проблеми в цій зоні призводять до головного болю, відчуття скутості та обмеження рухливості шиї, погіршення сну. Рекомендується масаж шийно-комірцевої зони навіть людям із бронхіальною астмою та проблемами травлення.
Масаж шиї проводиться вкрай дбайливо з використанням розтирання, розминання та погладжування. Можуть задіятися вібраційні рухи. В результаті знімається напруга, нормалізується кровообіг, завдяки чому відновлюється сон і проходять головний біль. Поліпшується і робота внутрішніх органів, і навіть зору.
Також можуть призначатися інші зони для виконання масажу:
- руки;
- ноги;
- живіт;
- особа.
Як і будь-яка процедура, масаж має свої протипоказання. Вони можуть відрізнятися залежно від зони опрацювання. З протипоказаннями пацієнта ознайомить лікар, який до початку роботи уточнить усі особливості здоров'я людини.
Масаж допоможе забути про біль, привнести у своє життя свободу та легкість рухів м'язів та суглобів. Нервова напруга спаде, а ви відчуєте себе значно краще, оскільки ефект поширюється на весь організм.