Новини медичного центру Експерт Хелс

Лікувальний масаж вдома

Лікувальний масаж

Лікувальний масаж – це найефективніший спосіб механічного та рефлекторного впливу на тканини та органи людини задіяні рецептори, розташовані на поверхні тіла людини. При правильному виконанні процедури можна досягти хороших результатів у лікуванні низки захворювань, а також їх профілактиці.

Загальний масаж

Такий лікувальний масаж є одним із найстаріших способів терапії, який вже довгі роки показує чудові результати. З його допомогою можна нормалізувати діяльність всіх елементів організму. У класичній техніці використовується методика впливу практично на всі органи та тканини за рахунок розтирання, розминання, вібрації та погладжування поверхонь. Послідовність дій терапевта може відрізнятися залежно від показань та бажаного результату. В окремих випадках призначається лише масаж спини.

Показаннями до загального масажу є:

 • ниючі болі в спині;
 • малорухливий спосіб життя та сидяча робота;
 • м'язові спазми та напруга;
 • бажання підтримувати м'язи у тонусі;
 • проблеми з поставою;
 • постійні стреси, хронічна втома (особливо важливий розслаблюючий масаж);
 • остеохондроз.
Ефект від лікування буде помітний відразу після першої процедури, але щоб досягти максимального результату, рекомендується проходження повного курсу. У цьому випадку масаж, який робиться в медичному центрі в Одесі, принесе максимум користі, а результат закріпиться надовго.

Лікувальний масаж спини

Ця зона для масажу найбільш потрібна, тому що малорухливий спосіб життя сучасних людей особливо сильно позначається на стані хребта і м'язів. Впливають на стан спини та надмірні фізичні навантаження чи захворювання. Масаж спини допоможе зняти надмірну напругу, розслабити м'язи, а також відновити сили всього організму.

Залежно від поставлених завдань курс може включати різні види впливу, зокрема:

 • розслаблюючий масаж;
 • зміцнення та моделювання тіла;
 • оздоровчий масаж;
Подібний вплив необхідний тим, хто перебуває у постійному стресі, оскільки масаж знімає дратівливість та покращує самопочуття. Така дія на нервову систему дозволяє легко справлятися зі стресами. Крім того, вплив на поверхню спини допомагає зняти набряки, активізувати регенерацію клітин, покращити кровообіг.

Також масаж необхідний після травми, тому що відновлює рухову активність. А після сильних фізичних навантажень він знімає напругу, що запобігає появі нових травм. При деяких захворюваннях хребта (грижах, сколіозі тощо) масаж спини допомагає позбутися хворобливих відчуттів і запобігти погіршенню ситуації.

Масаж ще якихось зон може використовуватися?

Популярним є масаж шийно-комірцевої зони. Вона найбільш схильна до пошкодження при сидячому способі життя і роботи за комп'ютером. Проблеми в цій зоні призводять до головного болю, відчуття скутості та обмеження рухливості шиї, погіршення сну. Рекомендується масаж шийно-комірцевої зони навіть людям із бронхіальною астмою та проблемами травлення.

Масаж шиї проводиться вкрай дбайливо з використанням розтирання, розминання та погладжування. Можуть задіятися вібраційні рухи. В результаті знімається напруга, нормалізується кровообіг, завдяки чому відновлюється сон і проходять головний біль. Поліпшується і робота внутрішніх органів, і навіть зору.

Також можуть призначатися інші зони для виконання масажу:

 • руки;
 • ноги;
 • живіт;
 • особа.
Перші показані при болях у суглобах, а також при тривалому напруженні у цій галузі. Масаж живота може призначатися як з лікувальною метою, так моделювання зони.

Як і будь-яка процедура, масаж має свої протипоказання. Вони можуть відрізнятися залежно від зони опрацювання. З протипоказаннями пацієнта ознайомить лікар, який до початку роботи уточнить усі особливості здоров'я людини.

Масаж допоможе забути про біль, привнести у своє життя свободу та легкість рухів м'язів та суглобів. Нервова напруга спаде, а ви відчуєте себе значно краще, оскільки ефект поширюється на весь організм.