Новини медичного центру Експерт Хелс

Ерготерапевт – його значення для реабілітації і місце у ФРМ команді

У команді фізичної і реабілітаційної медицини (ФРМ) ерготерапевт займає особливе місце. Коли реабілітологневролог та інші ФРМ фахівці посприяли відновленню і нормалізації стану пацієнта, до процесу відновлення приєднується ерготерапевт.
Спеціаліст з ерготерапії покращує якість життя людини, яка в в результаті захворювання (наприклад инсульту), втратила здатність до самообслуговування. Терапевт за допомогою реабілітаційних заходів адаптує хворого до нових умов, коли необхідно доглядати за собою, повертатися до роботи і повсякденних справ.
Отже, ерготерапевт – мед. фахівець, який допомагає хворому з певними функціональними порушеннями відновити базові навички самообслуговування.

Обов'язки ерготерапевта у команді реабілітаційної медицини.

Ерготерапія базується на застосуванні комплексного підходу до кожного пацієнта. Основна мета ерготерапевта – допомогти людям з різними порушеннями активно виконувати повсякденні справи, наприклад: одягатися, мити руки, приймати їжу, грати, працювати. У підсумку, пацієнт повинен досягти максимально можливого ступеня незалежності в усіх аспектах повсякденного життя.
Для цього за рекомендаціями лікаря ФРМ розробляються індивідуальні заходи, які дозволяють швидко і ефективно повернути повсякденні навички. Егротерапевт оцінює емоційний стан хворого, його оточення, життя до захворювання і рівень інтелектуальних здібностей.


На основі зібраних даних, висновках ФРМ фахівців і з урахуванням реальних фізичних можливостей пацієнта призначається комплекс вправ. Це може бути тренування з інструктором на спеціальному тренажері, а може бути відпрацювання / повторення повсякденних дій. В результаті паціент повинен заново навчитися ходити, їсти, одягатися і в цілому жити, але з обмеженнями, придбаними в результаті хвороби. А в ідеалі, повернутися до звичайної діяльності і здобути незалежність від оточуючих у побутовому плані.


Які методи використовує ерготерапевт.

  • спеціально підібрані методи навчання пацієнта і/або його родичів і людей, що доглядають за клієнтом;
  • прийоми, що допомагають людині виконати той чи інший компонент обраної активності;
  • різноманітні вправи реабілітації, розвитку і тренування функції руки, кисті і т.д.;
  • техніки і прийоми правильного переміщення пацієнтів, догляду та допомоги у виконанні всіх необхідних видів діяльності;
  • підбір та адаптація технічних допоміжних засобів реабілітації.


Ерготерапевт створює природні ситуації, конструюючи і створюючи спеціальні, придатні для кожного, хто займається, пристосування, що сприяють розвитку функціональних можливостей, для досягнення поставленої мети. Відмінна риса роботи ерготерапевта полягає у виконанні програми допомоги у межах природного оточення пацієнта (вдома, у школі, офісі і т.п.).
Новини