Новини медичного центру Експерт Хелс

Професійна діяльність лікаря ФРМ

Нещодавно оновлена спеціальність – лікар фізичної і реабілітаційної медицини (ФРМ), все більше набуває затребуваність. У медичній практиці фахівці з фізичної реабілітації орієнтовані на вирішення проблем пацієнтів з порушеннями серцево-судинної і дихальної системи, опорно-рухового апарату, суглобів та інших структур організму.
До лікаря ФРМ звертаються пацієнти:
  • які страждають хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату;
  • які перенесли наслідки травм;
  • що знаходяться на реабілітації після інфаркту та інсульту;
  • з вродженими аномаліями розвитку (наприклад, дитячий церебральний параліч).
Таким чином, лікар фізичної і реабілітаційної медицини – це фахівець, який займається реабілітацією хворих з різними захворюваннями і травмами, а точніше – поліпшенням функціонування або незалежності пацієнта.

Яка роль лікаря ФРМ у бригаді фахівців реабілітологів.

Замість звичної моделі реабілітації, коли фахівець відновлює втрачені функції і навички самостійно, лікар ФРМ працює у команді з іншими колегами, а саме:Обов'язки лікаря фізичної і реабілітаційної медицини.

Лікар ФРМ може давати оцінку діагнозу, перевіряти його, складати прогноз лікування і проводити корекцію індивідуальної терапії. Не варто плутати лікаря-реабілітолога з профільним фахівцем, тобто він не проводить операції, не вправляє переломи і вивихи.
Однак, він дає оцінку функціонального стану пацієнта і його можливості щодо відновлення. Лікар ФРМ координує реабілітаційний процес, виділяє ризики, визначає, які методики можуть допомогти швидше відновити важливі функції організму і скорегувати програму допомоги, використовуючи Міжнародну класифікацію функціонування.


>Центр нейрореабілітації «Експерт Хелс» першим в Одесі створив повноцінну команду ФРМ фахівців і отримав ліцензію на проведення комплексної реабілітації неврологічних хворих.
Новини